This is Photoshop's version of Lorem Ipsn gravida nibh vel velit auctor aliquet.Aenean sollicitudin, lorem quis bibendum auci. Proin gravida nibh vel veliau ctor aliquenean.

FOLLOW ME ON INSTAGRAM

+01145928421
mymail@gmail.com

Blog

Kilka sprawdzonych rad w związku z aranżacją pokoju nastolatka

Okres nastoletni to bardzo delikatny czas w życiu każdego człowieka. Jest to moment w życiu, gdy dziecko zaczyna wkraczać w dorosłość, często przechodzi bunt, czuje się zagubiony, ma milion pomysłów na godzinę, czy kilka pasji jednocześnie. Zaczyna także zależeć mu czy jej coraz bardziej na przestrzeni prywatnej, zatem gdy pojawią się pierwsze symptomy dorastania warto rozważyć zaaranżowanie pokoju tak, by odpowiadał on nastoletnim gustom. Sprostanie wymogą nastolatka może jednak okazać się dużo trudniejsze niż sądziliśmy. Dlatego, aby uniknąć niepotrzebnych spięć i konfliktów warto podejść do tego tematu z dobrym planem, a taki plan powinien zakładać kilka istotnych kwestii.

Zapytaj o zdanie i daj dużą swobodę planowania

Urządzając pokój dla nastolatka pamiętajmy, że nie mamy już do czynienia z dzieckiem. Taka młoda osoba ma już swoje, w dużej mierze przez nas wyrobione, poczucie estetyki oraz przekonanie o tym, co mu się podoba, a co nie. Dlatego w aranżacji pokoju warto zapytać, go czy ją o zdanie, chociażby w kwestii kolorystyki pokoju, czy wyboru części mebli. Z pewnością pouczającym byłoby także określenie mu konkretnego budżetu i pozwolenie na samodzielne wybrania elementów, które będą składać się na jego pokoju. Oczywiście rodzić powinien wybory dokonane przez nastolatka przefiltrować i sprawdzić, co będzie naprawdę niezbędne, a czego jeszcze brakuje.

Zaplanuj szuflady i schowki

To na co z pewnością nie zwróci uwagi dorastający człowiek to konieczność przechowywania różnych rzeczy (nie tylko ubrań), dlatego rodzić powinien zwrócić na to szczególną uwagę. Pamiętajmy jednak, że szuflady i schowki powinny być tak wybrane, by pasowały do całego pokoju i nie psuły jego koncepcji. Dobrym pomysłem jest np. zakup łóżka z drewniana ramą, takiego jak – łóżka drewniane 80×200 i umieszczenie pod nim szuflad na rzeczy. Ciekawym sposobem jest także siedzisko z podnoszoną klapą, w którym można schować wiele szpargałów. Naturalnie dobrą opcją będą także różnokolorowe wiszące systemy szafek, które do pokoju nastolatka będą doskonały wyborem.

Pozwól mu na odrobinę szaleństwa

Pamiętajmy, że urządzamy pokój dla młodego, pełnego energii i różnych pomysłów człowieka, dlatego warto pozwolić mu dodać odrobinę szaleństwa do aranżacji. Nawet jeśli sądzimy, że jego pomysł za chwilę się mu znudzi – pozwólmy mu na to, ale postawmy sprawę jasno, że nie będzie mógł cofnąć tego wyboru. Wówczas sam będzie musiał przemyśleć, czy rzeczywiście tego chce, a jeśli się zdecyduje i rzeczywiście jego wybór mu się znudzi – będzie musiał ponieść tego konsekwencje.

Sorry, the comment form is closed at this time.