This is Photoshop's version of Lorem Ipsn gravida nibh vel velit auctor aliquet.Aenean sollicitudin, lorem quis bibendum auci. Proin gravida nibh vel veliau ctor aliquenean.

FOLLOW ME ON INSTAGRAM

+01145928421
mymail@gmail.com

Blog

Wycieczka z dzieckiem – Kraków, który oczarowuje

Kraków to miasto, które niezmiennie od lat oczarowuje turystów – na czym polega jego piękno? Nie ma jednej odpowiedzi na to pytanie, bowiem jest w Krakowie wiele rzeczy, które sprawiają, że łatwo się w tym mieście zakochać.

Zachwycająca architekturaKraków to miasto, które ma za sobą bogatą historię, było niegdyś stolicą królów Polski, przez długie lata pozostawało i w pewnej mierze nadal pozostaje kulturalną stolicą naszego kraju, od stuleci jest także ważnym miastem handlowym, biorąc pod uwagę wszystkie te elementy trzeba wiedzieć, że przez długie wieki ściągały to rzecze artystów i znanych architektów, a zamożni mieszkańcy Krakowa mogli pozwolić sobie na ich zatrudnianie – efektem są zachwycające kamienice, których wiele znaleźć można w obrębie Rynku Głównego, zwolennicy socrealizmu powinni natomiast udać się do Nowej Huty. W Krakowie wiele hoteli mieści się w zabytkowych kamienicach i usytuowanych jest z widokiem na zabytkową i zachwycającą architekturę tego miasta, chcąc z okien swojego hotelu podziwiać Rynek Główny, warto udać się pod adres – Wiślna 2 Kraków.

Bogata historia pierwsze ślady człowieka na terytorium Krakowa sięgają czasów prehistorycznych, potem miast stało się stolicą Polski, a przez wieki było i jest jednym z najważniejszych miast kraju – a to oznacza, że z Krakowem wiąże się wiele istotnych dla historii Polski wydarzeń. Przechadzając się po tym mieście niemal na każdym kroku można znaleźć pamiątki wielkich wydarzeń w historii naszego kraju, a nawet historii świata. Aby daleko nie szukać warto wspomnieć choćby miejsce, w którym odbył się Hołd Pruski, kościół, gdzie Kościuszko przysięgał na do ostatniego tchu bronić niepodległości Polski tuż przed Insurekcją czy łupy, które przywiózł ze sobą Batory po Odsieczy Wiedeńskiej.

Wysoka kulturaKraków to miasto pełne kultury, gdzie nie ma tygodnia, by nie miały miejsca ciekawe wydarzenia kulturalne. Jedne z nich słyną w całym kraju jak Szalom na Szerokie, Festiwal Muzyki Filmowej czy Live Music Festival. Kraków to miasto, które wydało znanych śpiewaków operowych, takich jak Mariusz Kwiecień, którzy swoje umiejętności wokalne prezentują na deskach najsłynniejszych światowych oper. To miast z licznymi teatrami, opera, filharmonią i wieloma muzeami.

Niepowtarzalna atmosferaKraków to romantyczne miasto, które oczarowuje swoją niepowtarzalną atmosferą, to także miasto, które nigdy nie zasypia dlatego zwolennicy nocnych rozrywek także znajdą w nim dla siebie niejedną atrakcję.

Sorry, the comment form is closed at this time.