This is Photoshop's version of Lorem Ipsn gravida nibh vel velit auctor aliquet.Aenean sollicitudin, lorem quis bibendum auci. Proin gravida nibh vel veliau ctor aliquenean.

FOLLOW ME ON INSTAGRAM

+01145928421
mymail@gmail.com

Blog

Bańki mydlane dla dzieci, czyli niekończąca się zabawa

Wy też bawiliście się bańkami mydlanymi w dzieciństwie? Mydlany świat od lat bawi pokolenia dzieci, czarując niezwykłymi kształtami i barwami również dorosłych. W dobie wszędobylskiej elektroniki bańki mydlane wciąż są jedną z najpopularniejszych dziecięcych zabawek. W czym tkwi ich fenomen?

 BAŃKI MYDLANE – POWRÓT DO DZIECIŃSTWA

Z pewnością każdy z nas pamięta je z dzieciństwa. Ich cudowne barwy i formy bawiły nas w deszczowe dni, darując długie godziny magicznej rozrywki, do której nie potrzebne były komputery, czy inne elektroniczne gadżety, z jakimi w obecnych czasach wiele dzieci się nie rozstaje.

To zabawka stara jak świat, a mimo wszystko wciąż uwielbiana przez dzieci. Popularność baniek mydlanych leży przede wszystkim w ich prostocie. Żeby się nimi cieszyć wystarczy przecież odrobina płynu, przyrząd do ich wytwarzania, a co najważniejsze – nieskrępowana dziecięca wyobraźnia. To właśnie dzięki niej banki stają się czymś więcej, oczarowując małych (i nie tylko) widzów.

Bańki mogą stanowić także świetny pretekst do wyjścia na zewnątrz z dzieciakami. Nigdzie bowiem nie wyglądają tak efektownie, jak w słonecznym świetle, kiedy to ich powierzchnia mieni się wszystkimi barwami tęczy. Potrafią wtedy naprawdę zahipnotyzować!

Dla wielu z nas bańki pozostają symbolem szczęśliwego, beztroskiego dzieciństwa. Dlatego też z pewnością warto podarować je swoim pociechom, by i one mogły doświadczyć tego niezwykłego mydlanego świata na własnej skórze. W tym celu należy zaopatrzyć się w odpowiedni płyn do baniek mydlanych oraz akcesoria. O tym jak je wybrać piszemy poniżej.

MAGICZNY PŁYN DO BANIEK MYDLANYCH

Im lepszej jakości jest płyn, tym większe bańki możemy z niego wytworzyć. Nie bez znaczenia pozostają również same przyrządy mające wpływ na formę naszych mydlanych światów. Większość z nas pamięta zapewne z dzieciństwa maleńką obręcz, oraz niewielkie pojemniki na płyn kupowane w kioskach, Niestety, płyn w nich zawarty zwykle szybko się kończył. I choć nic nie stało na przeszkodzie by „dorobić” go samemu za pomocą wody, mydła, a często także gliceryny to jego efektywność była znacznie mniejsza.

W obecnych czasach z łatwością możemy kupić większe ilości płynu, dzięki czemu starczy on na bardzo długi czas. Większość sklepów oferuje także autorskie receptury, gwarantujące większą wytrzymałość oraz rozmiar baniek. (Przykładem może być tu sklep TUBAN, który znajdziecie pod tym adresem: tuban.pl.) Jeśli chodzi natomiast o przyrządy to jest w czym przebierać! Oprócz podstawowych obręczy w sklepach znajdziemy również specjalne sznurki, dzięki którym bańki będą nie tylko imponująco duże, ale też zyskają niezwykłe kształty.

NIE TYLKO DLA DZIECI

 Bańki mydlane to jednak nie tylko zabawka dla dzieci. W dzisiejszych czasach znajdziemy je także na różnego rodzaju imprezach, czy wydarzeniach na otwartym powietrzu, jak na przykład festyny. Stanowią tam wspaniałą, widowiskową rozrywkę. Używane są również często przez dziecięcych animatorów do prowadzenia różnorakich zajęć, ponieważ jak nic innego przyciągają ich uwagę.

Zjawiskiem zupełnie innego rodzaju są natomiast teatry baniek mydlanych, w których stanowią one główny element przedstawienia. Razem z muzyką, choreografią, odpowiednim oświetleniem tworzą niezwykłe, niezapomniane widowiska, lubiane zarówno przez dzieci, jak i przez dorosłych. W ostatnim czasie zyskują one coraz większą popularność na całym świecie, a także i w Polsce.

Sorry, the comment form is closed at this time.