This is Photoshop's version of Lorem Ipsn gravida nibh vel velit auctor aliquet.Aenean sollicitudin, lorem quis bibendum auci. Proin gravida nibh vel veliau ctor aliquenean.

FOLLOW ME ON INSTAGRAM

+01145928421
mymail@gmail.com

Blog

Rodzinne wakacje: dokąd pojechać, na co zwracać uwagę

Rodzice planujący wakacje z dziećmi muszą wziąć nieco więcej czynników pod uwagę niż bezdzietne pary. Oto przepis na udane wakacje z pociechami.

Przede wszystkim warto brać pod uwagę miejsca, w których planujemy nocować, czy hotele przewidują dostawienie łóżek dla dzieci w pokoju rodziców (tak jest na przykład w Krakowie w – hotel imperial), czy może konieczne jest wynajęcie pokoju z czterema łóżkami i czy w ogóle coś takiego wchodzi w grę. Mając małe dziecko warto także zwrócić uwagę czy hotel oferuje łóżeczka turystyczne. Są także hotele, które specjalnie dla dzieci przygotowują książeczki, gdy czy filmy animowane, o to także warto zapytać w hotelu.

Kolejną kwestią jest dostarczenie dzieciom aktywności, które im się spodobają i będą dla nich angażujące. Nad morzem będzie to budowa zamku z piasku i zabawy w wodzie, w górach narty czy zjazdy na sankach. Miasta również mają do zaoferowania dla dzieci dużo atrakcji, w Warszawie warto odwiedzić Centrum Nauki Kopernik, a w Krakowie Jamę Smoka czy Ogród Doświadczeń im. Stanisława Lema. Doskonałą rozrywką dla dzieci będzie też z pewnością wizyta w Kopalni Soli w Wieliczce, w chorzowskim lunaparku czy parku rozrywki z Zatorze.

Wybierając się na wakacje z dziećmi należy także pamiętać, aby zawsze mieć pod ręką butelkę wody, chusteczkę czy plastry. Dzieci są pełne energii, przez co nie trudno o potknięcie czy zabrudzenie się, dlatego rodzice powinni być przygotowani na każdą ewentualność.

Wybierając się z dziećmi za granicę warto pamiętać o wyrobieniu im dowodów osobistych lub paszportów inaczej możemy mięć ogromny problem w danym kraju, a wręcz zostać posądzeni o porwanie. Wyrabiając dokumenty dla naszych dzieci pamiętajmy, że procedura trwa minimum 2 tygodnie, więc warto zatroszczyć się o to najpóźniej na miesiąc przed wyjazdem.

Ważnym krokiem jest także zorientowanie się jakie szczepienia należy przejść przed wyjazdem do danego kraju, pamiętajmy, że organizmy dzieci są słabsze niż nasze, dlatego łatwo jest im zarazić się chorobami, dlatego warto się zabezpieczyć i zaszczepić dzieci przed podróżą, nawet jeśli szczepienia nie są obowiązkowe.

Wszystkie te kroki to ważne elementy, które zapewnią nam i naszym pociechą bezpieczną podróż, udany pobyt, naukę przez doświadczenie i poznawanie dla naszych dzieci oraz mnóstwo zabawy, a przecież to właśnie o odpoczynek chodzi w wakacyjnych wyjazdach.

Sorry, the comment form is closed at this time.