This is Photoshop's version of Lorem Ipsn gravida nibh vel velit auctor aliquet.Aenean sollicitudin, lorem quis bibendum auci. Proin gravida nibh vel veliau ctor aliquenean.

FOLLOW ME ON INSTAGRAM

+01145928421
mymail@gmail.com

Blog

To dla Kubusia. Zabawki kupowane dzieciom, którymi będą bawić się rodzice

Nie każdy potrafi pogodzić się z metryką. Społeczeństwo oczekuje, że wkraczając w pewien wiek będziemy spełniać oczekiwania innych. Dotyczy to również zabawy. Chociaż uwielbiasz zabawę klockami albo strategiczne rozważania za pomocą plastikowych żołnierzyków – zdaniem niektórych takie spędzanie wolnego czasu jest dla ciebie niedozwolone. Dorosłeś, powinieneś bawić się jak osoba dorosła. Nic bardziej mylnego pod słońcem. Zabawa jako forma relaksu powinna przede wszystkim przynosić nam radość. Jeśli nie masz problemu wyłamać się poza schemat – gratuluję. Dla tych, którzy mają z tym problem – jest nadzieja. Wystarczy, że aktywnie będziesz uczestniczyć w zabawie ze swoimi dziećmi.  A kiedy ktoś zapyta cię, dla kogo kolejny zestaw klocków albo samochodzik – spokojnie odpowiesz, że to dla Twojej pociechy

Auć! Wdepnąłem w klocek!

Każdy z nas choć raz doświadczył tego niesamowitego bólu, który jest skutkiem wdepnięcia w klocek. Jednak to nie pozwoliło się zrazić do dalszej zabawy. Dlaczego zatem zważać na społeczny ostracyzm i rezygnować z przyjemności budowania, modyfikowania, projektowania i łączenia mnóstwa kolorowych elementów! Dość! Niesamowite konstrukcje dostępne w rozmaitych zestawach klocków przynoszą radość nie tylko najmłodszym. Zresztą już od wielu lat popularność zyskują klocki WeDo, łączące konstruowanie i rozwijanie zdolności związanych z techniką, informatyką czy elektroniką. WeDo pozwalają tchnąć życie w twoje klockowe konstrukcje.

Ciufcia robi fiu fiu!

Kolejnym (nomen omen) wspaniałym wspomnieniem z dzieciństwa jest zabawa elektryczną kolejką. Z najmłodszych lat prawdopodobnie pamiętasz podstawowy zestaw składający się na okrągłą lub owalną ścieżkę torów, garść wagoników i ciągnącą je lokomotywę. Malutki skład zataczał koło niemal w nieskończoność, ale ile było przy tym zabawy. Taka zabawa faktycznie wydaje się infantylna. Kiedy jednak twój związek z miniaturową koleją wejdzie na wyższy poziom – masz szansę stać się prawdziwym artystą. Tak, mówię tutaj o modelarstwie kolejowym. Tworzenie zaawansowanych makiet infrastruktury kolejowej to prawdziwe wyzwanie, które potrafi budzić zachwyt.

Będę grał w grę!

Pamiętasz czasy, kiedy po nocach ogrywałeś kolejne poziomy ulubionych gier, a Twoi rodzice grozili ci pozbyciem się komputera? Ten etap już masz za sobą. Dorosłeś. Nie, nie wyrosłeś z gier. Dorosłeś. Czyli możesz grać kiedy tylko masz na to czas i ochotę. Nie bądź jednak hipokrytą! Wybierz takie gry, w które zagrasz razem ze swoim potomstwem. Razem stawajcie do boju przeciw wymyślnym kreaturom, pokonujcie najbardziej skomplikowane przeszkody i wspólnie główkujcie nad najtrudniejszymi zagadkami. Wspólna i odpowiedzialna zabawa z konsolą czy komputerem jest na pewno lepsza niż stawianie ograniczeń i zakazów – ty wiesz o tym najlepiej!

Wieczny chłopiec – gadżeciarz

Coraz większą popularnością cieszą się zabawki, które dają prawdziwy wycisk szarym komórkom. To puzzle-łamigłówki. Rozdzielenie a następnie złożenie poszczególnych elementów potrafi być nie lada wyzwaniem. Prawdziwa zabawa zaczyna się wtedy, kiedy ty już znasz rozwiązanie i dajesz wyzwanie swoim znajomym. Zrozumienie działania nawet tych najłatwiejszych łamigłówek wymaga nieco czasu, więc możesz cieszyć się obserwując jak inni trudzą się nad rozwiązaniem, kiedy tobie zajmie to kilka sekund. (Tylko nie przyznawaj się, że zajrzałeś do solucji w internecie.)

Nie bój się wracać do dzieciństwa

Niezależnie od tego, czy wybierzesz zestaw klocków Lego WeDo, zainteresujesz się konstruowaniem kolejowych makiet czy będziesz grał w grę nie tylko w Sylwestra – pamiętaj o doborowym towarzystwie. Najlepszym są nasi milusińscy – nikt nie odważy ci się zarzucić, że opiekując się potomstwem jesteś niedojrzały.

Sorry, the comment form is closed at this time.