This is Photoshop's version of Lorem Ipsn gravida nibh vel velit auctor aliquet.Aenean sollicitudin, lorem quis bibendum auci. Proin gravida nibh vel veliau ctor aliquenean.

FOLLOW ME ON INSTAGRAM

+01145928421
mymail@gmail.com

Blog

Zalety płynące z uprawiania sportu z dzieckiem

Zapewne nie raz słyszeliśmy zdanie: sport to zdrowie (w zasadzie jest to równoleżnik zdania, ale dziś nie o tym), jest to tak często powtarzane stwierdzenie, że stało się utartym frazesem, na którego znaczeniem nikt się nie zastanawia, a mało osób, wie co ono tak naprawdę oznacza. Dziś postanowiliśmy przyjrzeć się w jakim sensie sport jest dobry dla zdrowia i jakie inne korzyści wiążą się z jego uprawianiem.

Sport sprzyja tworzeniu relacji międzyludzkich

To tworzenie relacji międzyludzkich dzięki uprawianiu sportu może mieć różny wymiar. Można np. brać udział w wydarzeniach dedykowanych dla osób uprawiających określony sport i dzięki temu poznawać innych pasjonatów, przykładem takiego wydarzenia może być na przykład – obóz biegowy. Ponadto sporty drużynowe budują przynależność do jednej drużyny i pogłębiają relację, kumple czy kumpele z drużyny dzielą z nami tę samą pasję, tak samo ciężko pracują na sukces drużyny, wspólnie z nimi przeżywamy radość zwycięstw i gorzki smak porażek – nie wiele jest rzeczy w życiu, które spajają bardziej niż wspólne doświadczenia. Ponadto osoby posiadające własne pasje w oczach innych są dużo bardziej interesujące, zatem sport i pasja do sportu może stać się początkiem nowych relacji.

Sport sprzyja zdrowiu

Uprawianie sportu może mieć zbawienny wpływ na nasz kręgosłup, pomaga utrzymać prawidłową postawę ciała, sporty takie jak pływanie czy joga pozwalają pozbyć się bólów kręgosłupa wywołanych długim siedzeniem przy komputerze. Ponadto zwiększa się także wydajność naszych płuc, przez co organizm jest lepiej dotleniony, a narządy wewnętrzne lepiej pracują. Sport sprzyja także utrzymaniu układu krążenia w odpowiedniej kondycji. Sport jest także dobry dla układu pokarmowego, wiele schorzeń związanych z układem trawiennym i wydalniczym jest spowodowana garbieniem się oraz pozycją siedzącą, w której narządy wewnętrzne są ciągle ściśnięte. Uprawiając sport przyjmujemy postawę ciała, w której nasz układ pokarmowy lepiej pracuje.

Sorry, the comment form is closed at this time.